Kursy patchworku

Kursy patchworkowe dla początkujących  (nie musisz umieć szyć na maszynie !)

Kalendarz kursów – kliknij tutaj.

Prowadzimy kameralne kursy grupowe (2-4 osoby), indywidualne i wspólne dla „grup samozorganizowanych”, czyli wspólne szycie przyjaciółek, sióstr, matki i córki…

Zapewniamy:

  • wszystkie materiały potrzebne do szycia (bawełniane tkaniny wysokiej jakości w  wielu wzorach i kolorach, wypełnienia, akcesoria);
  • maszyny do szycia renomowanej firmy Bernina i inne potrzebne narzędzie (maty, liniały, noże krojcze…);
  • małe grupy (2 – 4 osoby);
  • opiekę instruktora.

Szyjemy na maszynach Bernina Milan 5 z zestawem specjalnych stopek do patchworku: stopką krawędziowa ¼ cala;  stopką do górnego transportu i stopką do pikowania z wolnej ręki.

Wszystkie kursy odbywają się w sklepie Kiltowo, ul. Ząbkowska 54, Warszawa (5 minut pieszo od Dworca Warszawa Wschodnia).

Zapisy na kursy: telefonicznie: 782 45 93 87 lub mailowo: sklep@kiltowo.pl
Fast Patchwork – Patchwork na szybko, czyli przyjdź i wyjdź z gotowym patchworkiem

Szyjemy pixelowe poduszki 

Pixelowa poduszkaUkładamy pixelowe kwadraty we wzory i tworzymy z nich poduszkę – graficzną, zabawną – dla siebie lub kogoś bliskiego. To puzzle i szycie w jednym. Po warsztatach wychodzisz z poduszką gotową do położenia na kanapie.

Kurs trwa 2 godziny. Cena kursu: 65 zł (cena obejmuje wszystkie materiały i wypełnienie)


Mój pierwszy kocyk patchworkowy

Kocyk patchworkowyWybierz jeden z gotowych zestawów wzorzystych, kolorowych  kwadratów i uszyj z nich swój pierwszy kocyk patchworkowy dla dziecka od A do Z (z lamówką i pikowaniem). Wielkość kocyka:  83 cm x 100 cm.

Kurs trwa 6 godzin i podzielony jest na dwie części po 3 godziny. Cena za obie części kursu: 190 zł (cena obejmuje wszystkie materiały i wypełnienie)


Moja pierwsza patchworkowa kosmetyczka

Kosmetyczka patchworkowaKolorowe paski, kolorowy suwak i podręczna kosmetyczka gotowa  – mała rzecz, ale gwarantuje  codzienną dawkę dobrego nastroju.  Baw się kolorami !

Kurs trwa 2 godziny. Cena kursu: 50 zł (cena obejmuje wszystkie materiały, suwak i wypełnienie)


Patchworkowa poduszka z dwóch kwadratów

Poduszka gwiazdaJak z dwóch kwadratów otrzymać gwiazdę? Przyjdź i własnoręcznie zrób efektowną poduszkę gwiazdę. Po warsztatach wychodzisz z poduszką gotową do położenia na kanapie.

Kurs trwa 2 godziny. Cena kursu: 50 zł (cena obejmuje wszystkie materiały i wypełnienie)


Patchworkowa poduszka z jednego kwadratu

Poduszka Jeden duży kwadrat materiału bez cięcia zmienia się w przód patchworkowej poduszki – nie wierzysz? Przyjdź i spróbuj! Po warsztatach wychodzisz z poduszką gotową do położenia na kanapie.

Kurs trwa 2 godziny. Cena kursu: 50 zł (cena obejmuje wszystkie materiały i wypełnienie)


Patchworkowy witraż

Patchworkowy witrażJak w prosty sposób uszyć poduszkę przypominającą witraż ? Po warsztatach wychodzisz z poduszką gotową do położenia na kanapie.

Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 80 zł (cena obejmuje wszystkie materiały i wypełnienie)
Slow Patchwork – Patchwork na spokojnie, czyli naucz się podstaw i twórz własne dzieła

Patchwork od A do Z: top, kanapka, pikowanie, lamówka

Patchwork od A do ZPo tym kursie niestraszny będzie Ci żaden patchwork, bo będziesz wiedzieć jak z poszczególnych elementów stworzyć gotową całość. Czy to podkładka, czy narzuta, podstawy są takie same. Uczymy się krojenia  nożem krążkowym, zszywamy wierzch patchworku, poznajemy które wypełnienie do jakiego patchworku, tworzymy trójwarstwową „kanapkę”, pikujemy i lamujemy. Na kursie tworzymy dwie różne podkładki na stół.

Kurs trwa 6 godziny (dwa razy po 3 godziny). Cena kursu: 160 zł (cena obejmuje wszystkie materiały i wypełnienie)


Podstawy patchworku, czyli kwadraty i trójkąty

Patchwork podstawyIle trójkątów można na raz zrobić z dwóch kwadratów? Jak prosto połączyć  kwadraty i trójkąty w efektowny wzór? Ten kurs da Ci podstawy do zaprojektowania nawet bardzo skomplikowanego  wzoru patchworkowego.  Na kursie tworzymy poduszkę, podkładkę lub fragment kocyka.

Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 80 zł (cena obejmuje wszystkie materiały)


Magia patchworku, czyli znikające bloki:  jak z prostych kwadratów otrzymać efektowny wzór patchworkowy

Magia patchworkuJak z dwóch, czterech lub dziewięciu kwadratów w prosty sposób otrzymać skomplikowany wzór patchworkowy? Ten kurs nauczy Cię prostych trików, które pozwolą  na szybkie uszycie nawet bardzo dużej narzuty. Na kursie tworzymy różne fragmenty wzorów  patchworkowych do wykorzystania w późniejszych projektach.

Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 80 zł (cena obejmuje wszystkie materiały)


Koła i fale czyli szycie po łuku

Szycie po łukuJak zszyć dwa kawałki tkanin po linii falistej ? Jak wszyć ćwiećkoło a nawet całe  koło? Ten kurs nauczy Cię jak tworzyć obłe elementy patchworku, nadające mu miękkości i dynamiki. Na kursie tworzymy różne fragmenty wzorów patchworkowych do wykorzystania w późniejszych projektach.

Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 80 zł (cena obejmuje wszystkie materiały)


Aplikacje

AplikacjeJak ozdabiać poduszki i narzuty aplikacjami? Jak je przyszywać? Na jakim podkładzie? Jakim szwem ? A może ręcznie ? Czy to dziura w patchworku, czy aplikacja odwrócona ? Na kursie tworzymy różne fragmenty wzorów patchworkowych do wykorzystania w późniejszych projektach.

Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 80 zł (cena obejmuje wszystkie materiały)


Jak zbudować patchwork z obrazków, czyli zaprojektuj swój patchwork

Projektowanie patchworkówJak efektownie  wyeksponować wzory na tkaninie ? Jak z fragmentów tkanin stworzyć  obrazy i połączyć je w całość? Na kursie tworzymy różne fragmenty wzorów patchworkowych do wykorzystania w późniejszych projektach.

Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 80 zł (cena obejmuje wszystkie materiały)


Ulga dla perfekcjonistów, czyli szyjemy patchwork na podkładzie

JUlga dla perfecjonistówak sprawić, żeby elementy patchworku idealnie się schodziły? Co nam w tym może pomóc? Na kursie uczymy się szycia na podkładzie w trójkąty i kwadraty i tworzymy różne fragmenty wzorów patchworkowych do wykorzystania w późniejszych projektach.

Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 80 zł (cena obejmuje wszystkie materiały)


Podstawy pikowania z wolnej ręki

Pikowanie z wolnej rękiJak „rysować” na maszynie pikowane  wzory na patchworku ? Na kursie uczymy się podstaw pikowania z wolnej ręki, które pozwala nie tylko na łączenie wszystkich warstw patchworku, ale jest jego ogromną ozdobą.

Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 80 zł (cena obejmuje wszystkie materiały)


Lamówka – czyli koniec wieńczy dzieło: różne sposoby wykańczania patchworków

LamówkaLamówka dla początkujących, perfekcjonistów, zdesperowanych… Czy najprostsza lamówka jest rzeczywiście najłatwiejsza? I co zamiast lamówki? Na kursie uczymy się różnych sposobów wykończania brzegów patchworku. Pracujemy na przygotowanych próbkach.

Kurs trwa 3 godziny . Cena kursu: 85 zł (cena obejmuje wszystkie materiały)


Talerz drezdeński albo dalia, czyli patchwork wirujący

Dresden PlateTechniką ta można tworzyć kwiaty, kolorowe parasolki, wachlarze… Daje nieskończone możliwości zdynamizowania patchworków. Podczas kursu wykonamy aplikację – kwiat lub parasolkę.

Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 80 zł (cena obejmuje wszystkie materiały)


Patchworkowy rysunek techniczny, czyli szycie na papierze

1-1-dsc_0458-001Technika ta pozwala na precyzyjne uszycie z bardzo małych kawałów dowolnego obrazka.  Podczas kursu wykonamy wybrany obrazek do wykorzystania w późniejszych pracach.

Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 80 zł (cena obejmuje wszystkie materiały)


Technika chenille,  czyli szycie i cięcie

1-dsc_0447-2Układamy kilka warstw tkanin, zszywamy i tniemy.  Tkaniny się przenikają, falują… To technika dla tych, którzy nie boją się siepiących brzegów  w patchworku !  Podczas kursu wykonamy dwa obrazki do wykorzystania w późniejszych pracach.

Kurs trwa 2,5 godziny. Cena kursu: 70 zł (cena obejmuje wszystkie materiały )
Fun Patchwork – Patchwork na wesoło

Patchworkowe misie uszatki

Miś uszatekUszyj patchworkowego misia do wykorzystania w makatkach, poduszkach, zabawkach… Na kursie tworzymy obrazek z misiem.

Kurs trwa 2,5 godziny. Cena kursu: 70 zł (cena obejmuje wszystkie materiały i wypełnienie)


Log cabin na wesoło

Log cabin na wesołoJak z tradycyjnego  bloku patchworkowego log cabin (chata drwala) stworzyć kurę, kota, czy ślimaka ? Nauczymy się tradycyjnej techniki patchworkowej dającej niegraniczone możliwości przy projektowaniu patchworków oraz dodatkowo prostej aplikacji  i stworzymy poduszkę z wybranym zwierzątkiem.

Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 80 zł (cena obejmuje wszystkie materiały i wypełnienie)


Jojo, kwiatki, filc, guziki…, czyli jak i czym ozdabiać patchworki

Ozdabiamy patchworkJak ozdobić  patchworkowe poduszki czy torby ? Jak sprawić, żeby nie były płaskie ? Na kursie, za pomocą specjalnych narzędzi lub ręcznie, tworzymy ozdobne kółka, kwiaty, guziki z tkanin…, którymi ozdabiamy poszewkę na poduszkę lub torbę.

Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 80 zł (cena obejmuje wszystkie materiały, poszewkę lub torbę)


Origami patchwork, czyli składamy tkaniny

1-dsc_0429Tkaninę też można składać ! Na kursie uczymy się kilku technik składania tkanin, pozwalających na uzyskanie prawdziwych efektów patchworku  3D.

Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 80 zł (cena obejmuje wszystkie materiały)


Patchwork przedświąteczny , czyli kilka pomysłów na patchworkowe choinki i mikołaje

1-dsc_0720-001Święta tuż tuż, więc uczymy się jak uszyć rożnymi technikami szybkie choinki patchworkowe i tworzymy dwie  kartki / obrazki świąteczne.

Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 80 zł (cena obejmuje wszystkie materiały)
Spa  Patchwork – Patchwork na odstresowanie, czyli szyjemy ręcznie

Heksagony na odstresowanie

HeksagonyNaucz się tradycyjnej techniki, która pozwala na szycie patchworków wszędzie: w pociągu, poczekalni i na ławce w parku. Na kursie stworzymy ozdobną aplikacje na poszewkę na poduszkę.

Kurs trwa 2 godziny. Cena kursu: 50 zł (cena obejmuje wszystkie materiały i poszewkę)


Japońska przeplatanka

PrzeplatankaJak z kilku lamówek otrzymać plecionkę, którą możemy wykorzystać jako ozdobę torby, kosmetyczki lub podkładkę . To nawet nie szycie, to plecenie i klejenie.

Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 80 zł (cena obejmuje wszystkie materiały)
Out Patchwork – świat poza patchworkiem

Szyjemy torbę!

1-dsc_1045Codzienna lub weekendowa, zwariowana lub elegancka – wszystko zależy od doboru tkanin. Taka marszczona torba z bawełny usztywnionej flizeliną znajdzie wiele zastosowań. Wybierz tkaninę, która Ci się podoba i szyj !

Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 120 zł (cena obejmuje wszystkie materiały potrzebne do uszycia torby)
 

Kursy indywidualne:

Nie pasują Ci te terminy ? Chcesz się poradzić ? Wolisz zajęcia indywidualne ?  Zadzwoń: 782 45 93 87 i umów się na pasujący Ci termin (cena zajęć  indywidualnych: 35 zł za godzinę zegarową – cena obejmuje  podstawowe materiały potrzebne do nauki).
Wspólne kursy z przyjaciółmi:

Razem raźniej: przyjdź z siostrą, córką, przyjaciółkami i uszyjcie wspólnie komplet  poduszek dla mamy, kocyk na chrzest dziecka kuzynki lub narzutę patchworkową na ślub przyjaciółki. Zadzwoń: 782 45 93 87 i umów się na pasujący Ci termin (cena zajęć ustalana jest indywidualnie).
Kurs patchworkowy jako prezent:

Chcesz sprawić niespodziankę bliskiej osobie – ofiaruj jej bon upominkowy na dowolny  kurs patchworkowy lub zajęcia indywidualne. W gratisie dostanie ona zestaw tkanin patchworkowych.  Zadzwoń: 782 45 93 87 i razem dobierzemy najciekawszy dla niej kurs.