Kalendarz kursów

KALENDARZ KURSÓW (opis poszczególnych kursów – kliknij tutaj):

MARZEC 2018

Sobota 3 marca :

  • Patchwork od A do Z: top, kanapka, pikowanie, lamówka – cz.1 – godz. 14.00 – 17.00

 Niedziela 4 marca:

  • Patchwork od A do Z: top, kanapka, pikowanie, lamówka – cz.2 – godz. 11.00 – 14.00

Patchwork od A do ZPo tym kursie niestraszny będzie Ci żaden patchwork, bo będziesz wiedzieć jak z poszczególnych elementów stworzyć gotową całość. Czy to podkładka, czy narzuta, podstawy są takie same. Uczymy się krojenia  nożem krążkowym, zszywamy wierzch patchworku, poznajemy które wypełnienie do jakiego patchworku, tworzymy trójwarstwową „kanapkę”, pikujemy i lamujemy. Na kursie tworzymy dwie różne podkładki na stół. Kurs trwa 6 godziny (dwa razy po 3 godziny). Cena kursu: 160 zł (cena obejmuje wszystkie materiały i wypełnienie)

Sobota 17 marca :

  • Szyjemy torbę ! – godz. 14.00 – 17.00

1-dsc_1045Codzienna lub weekendowa, zwariowana lub elegancka – wszystko zależy od doboru tkanin. Taka marszczona torba z bawełny usztywnionej flizeliną znajdzie wiele zastosowań. Wybierz tkaninę, która Ci się podoba i szyj ! Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 120 zł (cena obejmuje wszystkie materiały potrzebne do uszycia torby).

 

 Niedziela 18 marca:

  • Japońska przeplatanka – godz. 11.00 – 14.00

PrzeplatankaJak z kilku lamówek otrzymać plecionkę, którą możemy wykorzystać jako ozdobę torby, kosmetyczki lub podkładkę . To nawet nie szycie, to plecenie i klejenie. Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 80 zł (cena obejmuje wszystkie materiały).

 

 

KWIECIEŃ 2018

Sobota 7 kwietnia:

  • Podstawy pikowania z wolnej ręki – godz. 14.00 – 17.00

Pikowanie z wolnej rękiJak „rysować” na maszynie pikowane  wzory na patchworku ? Na kursie uczymy się podstaw pikowania z wolnej ręki, które pozwala nie tylko na łączenie wszystkich warstw patchworku, ale jest jego ogromną ozdobą.

Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 80 zł (cena obejmuje wszystkie materiały)

 

Niedziela  8 kwietnia:

  • Koła i fale, czyli szycie po łuku  – godz. 11.00 – 14.00

Szycie po łukuJak zszyć dwa kawałki tkanin po linii falistej ? Jak wszyć ćwiećkoło a nawet całe  koło? Ten kurs nauczy Cię jak tworzyć obłe elementy patchworku, nadające mu miękkości i dynamiki. Na kursie tworzymy różne fragmenty wzorów patchworkowych do wykorzystania w późniejszych projektach. Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 80 zł (cena obejmuje wszystkie materiały).

 

Niedziela  8 kwietnia:

  • Magia patchworku, czyli znikające bloki:  jak z prostych kwadratów otrzymać efektowny wzór patchworkowy – godz. 15.00 – 18.00

Magia patchworkuJak z dwóch, czterech lub dziewięciu kwadratów w prosty sposób otrzymać skomplikowany wzór patchworkowy? Ten kurs nauczy Cię prostych trików, które pozwolą  na szybkie uszycie nawet bardzo dużej narzuty. Na kursie tworzymy różne fragmenty wzorów  patchworkowych do wykorzystania w późniejszych projektach.

Kurs trwa 3 godziny. Cena kursu: 80 zł (cena obejmuje wszystkie materiały)

 

Sobota 21 kwietnia:

  • Mój pierwszy kocyk patchworkowy  – cz.  1 – godz. 14.00 – 17.00

Niedziela 22 kwietnia:

  • Mój pierwszy  kocyk patchworkowy – cz.  2 – godz. 11.00 –14.00

Kocyk patchworkowyWybierz jeden z gotowych zestawów wzorzystych, kolorowych  kwadratów i uszyj z nich swój pierwszy kocyk patchworkowy dla dziecka od A do Z (z lamówką i pikowaniem). Wielkość kocyka:  83 cm x 100 cm. Kurs trwa 6 godzin i podzielony jest na dwie części po 3 godziny. Cena za obie części kursu: 190 zł (cena obejmuje wszystkie materiały i wypełnienie).

 

 

Interesuje Cię kurs, którego nie ma w harmonogramie na najbliższe miesiące ? Zadzwoń: 782 45 93 87 i zapisz się na listę chętnych lub umów się na kurs indywidualny.